Główna treść strony.

Był Ritz i…

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

/warsztaty rodzinne
25 stycznia
2020, godz. 11:00

wiek: 7-14 lat
czas trwania: 60 minut
cena: 10 zł (dziecko i opiekun, kolejni opiekunowie – 10 zł)
zapisy i szczegółowe informacje: tel. 85 67 67 367

polecamy również te same warsztaty dla grup

Tradycyjnie, podczas zimowych ferii zapraszamy do nauki historii lokalnej poprzez zabawę klockami LEGO. Tym razem zaprezentujemy przedwojenny hotel „Ritz” zbudowany z ok. 20 tysięcy klocków LEGO.

Hotel Ritz to jedna z reprezentacyjnych budowli przedwojennego Białegostoku, której nie znajdziemy współcześnie na mapie miasta. W 1912 roku Towarzystwo Akcyjne „Ritz” z pomocą finansową Petersbursko-Tulskiego Banku Ziemskiego rozpoczęło budowę gmachu według projektu i pod nadzorem Pawła Swotkowskiego. Uroczyste otwarcie odbyło się 1 lipca 1913 roku. Hotel był najbardziej luksusowym obiektem swoich czasów w Białymstoku. W 1944 roku wycofujące się z miasta wojska nazistowskie podpaliły hotel, którego nigdy już nie odbudowano.

Zostań projektantem wnętrz hotelowych!

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają dzieje gmachu, dowiedzą się, jakie udogodnienia czekały na hotelowych gości i jakie ważne wydarzenia miały miejsce w obiekcie. Następnie uczestnicy będą mogli samodzielnie stworzyć poszczególne pomieszczenia wraz z całym wyposażeniem, mając na uwadze, jaką pełnią funkcję, oczywiście przy użyciu klocków LEGO.