Główna treść strony.

Publikacje elektroniczne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Zapraszamy wszystkich do korzystania z wydawnictw elektronicznych BOK/CLZ. To scenariusze edukacyjne, przewodniki po metodzie, publikacje z programów, realizowanych przez BOK/CLZ. Mogą być doskonałym uzupełniem zajęć edukacyjnych w szkole i poza nią, sposobem na poznanie ciekawych zagadnień (związanych np. z historią mówioną), a także formą zapoznania się z naszą działalnością. Można korzystać z nich bezpłatnie. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie powiadomić nas gdzie i w jaki sposób zostały użyte te materiały, albo też jakie są Wasze opinie na temat publikacji. Zachęcamy do kontaktucentrum@centrumzamenhofa.pl

Artykuły

Uspołeczniamy się - przewodnik po metodzie

Przejdź do - Uspołeczniamy się - przewodnik po metodzie

W jaki sposób instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą inicjować zmianę społeczną? Tego dowiecie się z dyskusji, jaka odbyła się między uczestnikami seminarium "uspołeczniamy się". W przewodniku po metodzie znajdziecie mnóstwo inspiracji, przykładów ćwiczeń, praktycznych wskazówek i dokładny przebieg seminarium wraz z metodami, jakie wykorzystaliśmy w pracy.

Czytaj więcej o: Uspołeczniamy się - przewodnik po metodzie

Podręcznik Metodyczny "Edukacja kulturowa", t. 2

Przejdź do - Podręcznik Metodyczny "Edukacja kulturowa", t. 2

Podręcznik przygotowany przez Centrum Praktyk Edukacyjnych, działające przy Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu, zawierające m.in. opis i scenariusz naszych warsztatów z cyklu "Białostoczanie mówią".

Czytaj więcej o: Podręcznik Metodyczny "Edukacja kulturowa", t. 2

Na własne oczy - zeszyt dobrych praktyk oral history

Przejdź do - Na własne oczy - zeszyt dobrych praktyk oral history

Skrypt z warsztatów "Na własne oczy" ma na celu przekazanie wiedzy i podstawowych umiejętności pozwalających samodzielnie tworzyć archiwa historii mówionej. 

Czytaj więcej o: Na własne oczy - zeszyt dobrych praktyk oral history

Kultura w drodze - przewodnik

Przejdź do - Kultura w drodze - przewodnik

Zbiór ciekawych pomysłów z zakresu animacji kultury z Polski, Białorusi, Ukrainy i Gruzji. Praktyczny przewodnik po otwartości, dostępności, innowacyjności, współpracy międzynarodowej i edukacji kulturalnej. 

Czytaj więcej o: Kultura w drodze - przewodnik

Udostępniamy się - scenariusze i materiały do warsztatu na temat dostępności

Przejdź do - Udostępniamy się - scenariusze i materiały do warsztatu na temat dostępności

Skrypt to praktyczne wprowadzenie w tematykę dostępności - programowania oferty instytucji kultury z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Zawiera porady ekspertów, przykłady dobrych praktyk i scenariusze zajęć dotyczących dostępności. 

Czytaj więcej o: Udostępniamy się - scenariusze i materiały do warsztatu na temat dostępności