Główna treść strony.

Ludwik animowany vol.3

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

/warsztaty animacji poklatkowej*
prowadząca: Elwira Małyszko
termin: 17-21 lipca 2017 r.
w godz. 11.00-15.00

opłata: 50 zł od osoby
wiek: 11-16 lat
zapisy i szczegółowe informacje: tel. 85 67 67 367
liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy na trzecią edycję niezwykłych warsztatów! Zabierzemy Was w podróż po współczesnym Białymstoku śladami Ludwika Zamenhofa, przeniesiemy się także w czasy XIX-wiecznego miasta.
W jednej z ról „wystąpi” sam Ludwik Zamenhof, reżyserii zaś podejmie się znana animatorka – Elwira Małyszko. Uczestnicy będą mogli nauczyć się podstawowych pojęć związanych z produkcją filmową, samodzielnie wykonają plany zdjęciowe, poznają też zasady rządzące światem animacji.

W ramach warsztatów uczestnicy stworzą nową produkcję, która – ze współczesnej perspektywy – pokaże miejsca związane z Zamenhofem. Wyruszą „w miasto” i samodzielnie zrealizują część zdjęć, dokonają selekcji scen filmowych i sami napiszą do nich dialogi.

UWAGA: Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do dostarczenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zajęciach – do pobrania poniżej.

* animacja poklatkowa (ang. stop motion) – animacja stworzona na podstawie klatek będących zdjęciami. Animator do zrobienia każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty – zmienia położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów. Po połączeniu klatek, animowane obiekty wyświetlane w formie filmu sprawiają wrażenie ruchu. Jednym z prekursorów animacji jest Léon Gaumont (1864-1946), który w roku 1900 uzyskał francuski patent na animację poklatkową.

Elwira Małyszko
absolwentka historii na Uniwersytecie w Białymstoku, „Akademii Filmu!” Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz kierunku Etiuda filmowa i animacja na UMCS w Lublinie. Laureatka Przystanku Młodzi „Gazety Wyborczej” w Białymstoku, nauczycielka, animatorka kultury. Autorka projektów edukacyjno-artystycznych m. in. „Zachodzący Białystok”, „Za siedmioma górami”, „Doświadczyć Historii”, autorka wielu filmów animowanych m.in. „Doktor Esperanto”, „Esperanto i Doktor Zamenhof”. Prowadzi Pracownię Animacji i Filmu w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Pliki do pobrania