Główna treść strony.

Bo sztuka jest w nas

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

W ramach projektu "Bo sztuka jest w nas" uczestnicy przemierzali ulice miasta, jak również skwery, parki, podwórka i zaułki, w poszukiwaniu radosnej twórczości ograniczonej wyłącznie fantazją autorów. Odnaleźli wiele wspaniałych przykładów kreatywności zwykłych mieszkańców, którzy tak jak umieli podjęli trud poprawy swojego najbliższego otoczenia, jego upiększenia lub zwiększenia użyteczności.

 

Prezentacja prac na tarasie CLZ

Co znaleźli? Skrzynkę na listy zrobioną z chlebaka, dach dostawczej nysy służący jako ogrodowa altanka, tabliczkę informującą o groźnym psie oblaną czerwoną farbą dla wzmocnienia przekazu, tajemnicze kręgi na chodnikach przypominające zaćmienie księżyca, kilka pojazdów fantazyjnie wymalowanych przez ich właścicieli, unikalne reklamy sklepów i zakładów usługowych, poprawiające humor uśmiechnięte buźki oraz wiele innych.

Mapa przedstawiająca wszystkie znaleziska

Uczestnikami warsztatów i współautorami projektu "Bo sztuka jest w nas" są: Agnieszka Bartoszewicz, Iza Burzowa, Joanna Kijak-Rajca, Kamila Mońko, Edyta Sawicka, Anna Woszczenko i Marcin Onufryjuk

Projekt "Bo sztuka jest w nas" został zrealizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku

Logo Wschodzący Białystok