Główna treść strony.

Kolorowe wakacje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

/warsztaty
19.06-28.07.2017

wiek: 6-14 lat
czas: 60 min
cena: 10 zł od osoby
zapraszamy grupy zorganizowane do 25 osób
prosimy o dokonanie rezerwacji zajęć z tygodniowym wyprzedzeniem
zapisy tel. 85 67 67 367

Wakacje coraz bliżej, a – jak wiadomo – podczas wakacji najlepiej bawić się i odpoczywać. Proponujemy Wam warsztaty oparte na naszych wystawach, bo zależy nam, abyście podczas kreatywnych zabaw plastycznych mogli poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwinąć wyobraźnię. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

(jeden temat do wyboru)

Konstruujemy Białystok
Zajęcia zaczną się od zwiedzenia wraz z instruktorem wystawy „scala strapienie i radość” Izy Roguckiej, w której artystka wykorzystuje rzuty architektoniczne budynków. Uczestnicy zdobędą podstawowe informacje dotyczące budowy budynków, potrzeby przygotowywania planów architektonicznych. W części praktycznej, na podstawie rzutów architektonicznych wykorzystanych przez artystkę, dzieci skonstruują za pomocą papieru nowe budynki na planach już istniejących. Uczestnicy będą pracować w grupach, powstanie Białystok z nowymi budowlami.

Ilustrowany słownik esperancki
Zajęcia zaczną się od zwiedzenia wraz z instruktorem wystawy „Co jest pod Z?” Marcina Czarnopysia. Uczestnicy poznają życiorys artysty-esperantysty Antoniego Głowadzkiego i jego twórczość. W części praktycznej uczestnicy pomogą stworzyć niezrealizowany pomysł „ilustrowanego słownika esperanckiego”. Pracując w parach, otrzymają zaprojektowaną kartę ze słownika, którą trzeba będzie uzupełnić o definicję i obraz, wykorzystując różne techniki plastyczne.   

Białostocki kalejdoskop
Zajęcia zaczną się od zwiedzenia wraz z instruktorem wystawy "scala strapienie i radość" Izy Roguckiej, w której uczestnicy, wykorzystując rzuty architektoniczne budynków, stworzą zupełnie nowe, zaskakujące obrazy. Idąc za ideą autorki, dzieci będą miały za zadanie – korzystając z przetworzonych planów – stworzyć własne prace, nawiązujące do barwnych obrazów kalejdoskopu. Trzeba będzie użyć swojej wyobraźni.