Główna treść strony.

Otwartość - przewodnik po metodzie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wydawnictwo powstało jako podsumowanie projektu „otwieramy się”, drugiego spotkania w cyklu seminariów dla animatorów kultury, organizowanych od 2014 roku przez CLZ.

Drugie z serii spotkanie warsztatowe, które odbyło się wiosną 2014 roku, służyło dyskusji nad metodologią tworzenia programów otwartościowych w instytucjach kultury i projektach pozarządowych. Zaprezentowano wówczas szereg przekładów działań, z Białegostoku, Polski i Europy, pokazujących jak efektywnie idea otwartości może wspierać realizację projektów edukacyjnych i społecznych, komunikację zewnętrzną i wewnętrzną oraz tworzenie partycypacyjnych działań kulturalnych. 

Wszystkie przykłady zostały opisane w niniejszej publikacji. Znaleźć tu można również praktyczne wskazówki ekspertów: Yaniny Karalevich-Kartel, Klima Khaletskiego, Alexandra Karalevicha, Lecha Duliana, Zuzanny Stańskiej, Katarzyny Sawko, Agnieszki Kajdanowskiej i Krzysztofa Matoska. Omawiają oni szereg zagadnień, związanych z tematem przewodnim, w takich obszarach jak: wolne licencje, nowe technologie, komunikacja w nowych mediach, budowa archiwów cyfrowych itp. 

 

Pliki do pobrania