Twoje działanie ma znaczenie!
Chcesz zrobić coś ważnego dla Białegostoku? Masz ukończone 16 lat i szukasz sposobu, by włączyć się w działania na rzecz lokalnej historii?
Zapraszamy Cię do udziału w akcji Białystok pamięta, która odbędzie się w naszym mieście 16 sierpnia 2026 roku!
W tym dniu, wspólnie z nami, będziesz wręczać symboliczne papierowe niezapominajki mieszkańcom Białegostoku. Ten prosty gest upamiętni rocznicę powstania, które wybuchło 16 sierpnia 1943 roku w getcie białostockim. To ważny i bolesny rozdział w historii naszego miasta.
![]()
Co zyskasz, dołączając do nas?
• wiedzę i kompetencje (zaprosimy Cię do udziału w szkoleniach, spacerach tematycznych oraz warsztatach, dzięki którym zdobędziesz niezbędną wiedzę historyczną i praktyczne umiejętności, by swobodnie wykonywać swoje zadanie)
• satysfakcję (poczujesz, że Twoje zaangażowanie ma realny wpływ na budowanie świadomości historycznej w Białymstoku)
• cenne doświadczenie (wolontariat to okazja do rozwoju osobistego, a przy okazji świetny wpis do CV).
Twoje zaangażowanie pomoże nam utrzymać pamięć o tych, którzy walczyli. Możesz być częścią tego ważnego wydarzenia!
![]()
Jak się zgłosić?
Wyślij swoje zgłoszenie na adres: urbanska@centrumzamenhofa.pl z dopiskiem „Wolo – Białystok pamięta”. Napisz kilka słów o sobie i podaj swój numer telefonu.
Na Twoje zgłoszenie czekamy do 2 sierpnia 2026 roku!












