Główna treść strony.

Ludwik animowany vol. 2

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

/warsztaty animacji poklatkowej*
termin: 11-15 lipca 2016 r.
w godz. 11.00-16.00
opłata: 50 zł od osoby (płatne do 06.07.2016)
wiek: 12-18 lat
zapisy i szczegółowe informacje: tel. 85 67 67 367
liczba miejsc ograniczona
UWAGA: Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do dostarczenia pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zajęciach – do pobrania poniżej.

Zapraszamy na drugą edycję niezwykłych warsztatów! Zabierzemy Was w podróż w czasie do XIX wieku oraz umożliwimy wzięcie udziału w prawdziwej produkcji filmowej. W roli głównej wystąpi sam Ludwik Zamenhof, reżyserii zaś podejmie się znana animatorka – Elwira Małyszko. Uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko stworzyć i ożywić XIX-wieczny Białystok, ale też nauczyć się podstawowych pojęć związanych z produkcją filmową. Samodzielnie wykonają wszystkie plany zdjęciowe, poznają zasady rządzące światem animacji, podstawy montażu i postprodukcji.

W drugiej edycji warsztatów uczestnicy wykonają kolejną część filmu o Ludwiku Zamenhofie – tym razem jako twórcy języka międzynarodowego. Wraz z reżyserką zdecydują, jakie sceny powinny zostać zrealizowane, a przede wszystkim wykonają je samodzielnie od początku do końca.

Uczestnicy będą pracować na profesjonalnym sprzęcie, m.in. będą korzystać z wieloplanu – specjalnej konstrukcji umożliwiającej animację na kilku planach równocześnie. Od ich wyobraźni i kreatywności zależeć będzie ostateczny kształt filmu.

*animacja poklatkowa (ang. stop motion) – animacja stworzona na podstawie klatek będących zdjęciami. Animator do zrobienia każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty – zmienia położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów. Po połączeniu klatek animowane obiekty wyświetlane w formie filmu sprawiają wrażenie ruchu. Jednym z prekursorów animacji est Léon Gaumont (1864-1946), który w roku 1900 uzyskał francuski patent na animację poklatkową.

Elwira Małyszko
absolwentka kierunku historii Uniwersytetu w Białymstoku, „Akademii Filmu!” Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz kierunku Etiuda filmowa i animacja na UMCS w Lublinie. Laureatka Przystanku Młodzi Gazety Wyborczej w Białymstoku, nauczyciel, animator kultury. Autorka projektów edukacyjno-artystycznych m. in. „Zachodzący Białystok”, „Za siedmioma górami”, „Doświadczyć Historii”, autorka wielu filmów animowanych. Prowadzi Pracownię Animacji i Filmu w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Partner:

Pliki do pobrania