Główna treść strony.

Ferie z klockami

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF


/z wizytą u Hetmana
25 stycznia - 14 lutego 2016
codziennie w godz. 10.00-17.00

Ferie trwają tylko dwa tygodnie? Nie w CLZ! Zapraszamy na trzy tygodnie zabawy klockami LEGO. W tym roku zobaczycie u nas unikatowy – bo zbudowany z 15 tysięcy elementów – Pałac Branickich! Ale przecież najważniejszy zabytek Białegostoku to nie tylko budynek, Wersal Północy nie istniałby bez niezwykłych ogrodów, pawilonów, rzeźb, alejek, mostów! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w wielkiej budowie ogrodów hetmana Branickiego.

Oddajemy do Waszej dyspozycji tysiące klocków i zachęcamy do wspólnej zabawy. Można się wybrać do nas indywidualnie – z rodziną lub opiekunami, albo z grupą zorganizowaną. Można przyjść na samo budowanie, albo wziąć udział w zajęciach z instruktorem – tematy wszystkich warsztatów znajdziecie poniżej. 

Wszystkich budowniczych zapraszamy też do wzięcia udziału w konkursie (więcej o konkursie http://www.centrumzamenhofa.pl/art,265,kreatywny-budowniczy-2016)

Uwaga: w trakcie wizyty w CLZ i zajęć wymagana jest również obecność rodziców lub opiekunów.

W ogrodach Jana i Izabeli, czyli ZAJĘCIA DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH
codziennie w godz. 10.00-17.00
wiek: 6+
uwaga: posiadamy również klocki dla dzieci w wieku 1+

cena: 6 zł od osoby za godzinę zabawy

Przyjdź i pomóż zagospodarować ogrody hetmana Branickiego oraz otoczenie Pałacu. Zostań ogrodnikiem, rzeźbiarzem lub architektem. Wykorzystaj gotowe wzorniki lub wykaż się wyobraźnią. Do Twojej dyspozycji oddajemy 35 tysięcy klocków LEGO!

Jan Budowniczy, czyli ZAJĘCIA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00
czas trwania: 90 min
maks. 25 osób

cena: 10 zł od osoby

W pierwszej części warsztatu uczestnicy wraz z instruktorem obejrzą replikę pałacu hetmana Jana Klemensa Branickiego, zbudowaną z klocków LEGO. Omówimy jego główne cechy architektoniczne, dowiemy się, czym jest barok – styl charakteryzujący epokę Hetmana. Następnie zdobytą wiedzę wykorzystamy twórczo w praktycznej części warsztatu.

Przygotowaliśmy dla Was kilka specjalnych ścieżek tematycznych, wybierzcie jedną z nich:

Ogrody Hetmana
wiek: 6-9 lat

Dziś macie wyjątkową okazję pomóc upiększyć ogrody Jana Klemensa Branickiego. Na zajęciach spróbujemy wykonać z klocków dekoracje roślinne i repliki roślin, które występowały na terenie pałacowego ogrodu. Poznamy również ich właściwości i pochodzenie. Podsumowaniem zajęć będzie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Mieszkańcy ogrodu
wiek: 6-9 lat

Dostojne pawie, piękne konie, egzotyczne daniele czy też pracowite owady – te i wiele innych okazów fauny można było zobaczyć przed wiekami w ogrodach Hetmana. Jeżeli chcecie poznać je wszystkie oraz dowiedzieć się, jaką pracę wykonywały ten temat jest właśnie dla Was! Podsumowaniem zajęć będzie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Sztuka baroku
wiek: 10-14 lat

Barok jest jednym z najbardziej inspirujących nurtów w sztuce i architekturze. Jego bogata forma miała wpływ na różne aspekty życia codziennego w czasach Jana Klemensa Branickiego. Jak wyglądał barok w architekturze, malarstwie i rzeźbie? Tego dowiecie się na naszych warsztatach. Dzięki wzornikom i własnej kreatywności stworzymy własne dzieła sztuki, inspirowane barokiem. Jako budulec wykorzystamy klocki LEGO. Podsumowaniem zajęć będzie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Pałac Branickich, zbudowany z 15 tysięcy klocków LEGO

  Pałac Branickich, zbudowany z 15 tysięcy klocków LEGO

 • Powiększ zdjęcie Kolejne kilkanaście tysięcy elementów oddajemy w ręce małych i dużych!

  Kolejne kilkanaście tysięcy elementów oddajemy w ręce małych i dużych!

 • Powiększ zdjęcie Przez całe ferie trwają też warsztaty, w trakcie których można dowiedzieć się, jak wyglądał Pałac w czasach Hetmana Branickiego

  Przez całe ferie trwają też warsztaty, w trakcie których można dowiedzieć się, jak wyglądał Pałac w czasach Hetmana Branickiego

 • Powiększ zdjęcie Efektem warsztatów są fantastyczne konstrukcje do ogrodu pałacowego

  Efektem warsztatów są fantastyczne konstrukcje do ogrodu pałacowego

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie