Główna treść strony.

Jak pisać na rzecz równości? - seminarium

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

seminarium dla NGO-sów, blogerek/ów i dziennikarek/rzy

13.06.2015 (sobota), w godz. 9.00-17.30
Prowadzący: Piotr Skrzypczak Amnesty International, Joanna Klimowicz Gazeta Wyborcza

Na zgłoszenia czekamy do 08.06.2015
Formularz zgłoszeniowy pod linkiem: www.surveymonkey.com/s/Q9CBNBL
Szczegółowe informacje: tel. 609 288 277 lub szkolenia@amnesty.org.pl
W czasie spotkania zapewniamy obiad, przerwy kawowe oraz zwrot kosztów dojazdu.
Liczba miejsc ograniczona
wstęp wolny

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wykorzystywać narzędzia medialne, aby przeciwstawiać się dyskryminacji, jak mobilizować do działania lokalne społeczności oraz rozpocząć współpracę z Amnesty International, zapraszamy do udziału.

Chcemy, aby aktywistki i aktywiści NGO, blogerki i blogerzy, a także dziennikarki i dziennikarze działali razem, zrozumieli przyczyny dyskryminacji oraz zmobilizowali swoje lokalne społeczności do przeciwstawienia się jej. Dlatego zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie będące częścią projektu edukacyjnego „Razem mamy siłę: STOP DYSKRYMINACJI!” więcej o projekcie...

Każda z osób uczestniczących w szkoleniu otrzyma pakiet materiałów związanych z antydyskryminacją oraz działaniami w środowisku lokalnym na rzecz praw człowieka.

Każda z osób uczestnicząca w seminarium otrzyma od Amnesty International certyfikat potwierdzający uczestnictwo w seminarium.

Amnesty International co roku przyznaje w Polsce nagrodę dziennikarską "Pióro Nadziei" za najlepszy tekst o tematyce praw człowieka. Każdy uczestnik/uczestniczka seminarium - zostanie zaproszony/a do wzięcia udziału w tym konkursie.

Piotr Skrzypczak
Politolog, specjalista z zakresu problematyki praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji. Współautor podręczników i publikacji z tego zakresu. Uczestnik wielu projektów edukacyjnych, współpracownik m.in. Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Wykładowca akademicki. Prowadzi zajęcia z tematyki ochrony praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji. Na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu Homo Faber gdzie odpowiada za program Antydyskryminacja.

Joanna Klimowicz
ur. 1975 r., absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku (1994-1999), ukończyła też Podyplomowe Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie w Białymstoku (specjalność reklama i public relations). Pracę zawodową zaczęła w 2000 roku w „Gazecie Wyborczej” w Białymstoku, potem pracowała jako dziennikarka w lokalnych podlaskich gazetach: „Kurier Poranny” i „Gazeta Współczesna” oraz w ogólnopolskim dzienniku „Nowy Dzień”. Od 2008 roku zatrudniona na stanowisku dziennikarki i redaktorki w „Gazecie Wyborczej” w Białymstoku.

PROGRAM seminarium obejmuje następujące zagadnienia:

  • wstęp do praw człowieka, co to jest dyskryminacja?
  • jak identyfikować zachowania i problemy dyskryminacyjne
  • media jako narzędzie zmiany - rozwiązywanie problemów wiązanych z dyskryminacją w środowisku lokalnym
  • dyskryminacja a język
  • jak pisać o dyskryminacji, jak współpracować z osobami jej doświadczającymi.